• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkrywajmy wschodnią część Europy!

{Zwiedzanie pięknej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najładniejszych europejskich krajów. Choć ogólnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród podróżnych, niż Hiszpania, a więc jedyny sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest jakoś gorszym krajem. Zwłaszcza, że Portugalia jest całkiem tania, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co w takim razie warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, trzeba otwarcie przyznać, że Portugalia ma wiele do zaoferowania. Początkowo warto brać pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, iż Lizbona jest kilkukrotnie bardziej zamożna, niż inne rejony kraju, który może nie jest biedny, ale jednakże daleko mu do bogactwa – przykładowo za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, chociażby z takiego powodu, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mówimy o klimacie, nie można nie napisać o wspaniałych plażach, które są idealne dla fanów plażowania oraz ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na wypoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko ładne, ale także oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów w Europie
Bardzo wiele osób nawet myśli, że Italia to najpiękniejszy kraj na świecie. Ciężko ogólnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy mają do zaoferowania nie tylko wspaniałe zabytki bądź plaże, lecz także dały dla nas genialnych naukowców, smakowite jedzenie czy szybkie samochody. Warto jednak skupić się bardziej na zwiedzaniu Italii. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się samolotem. Z polskich miast codziennie latają samoloty do Włoch – głównie chodzi o Rzym oraz Mediolan. I właśnie Rzym i Mediolan warto na początku zobaczyć.
Choć akurat Mediolan często zbiera negatywne opinie, zatem najlepszym punktem startowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto również zobaczyć Wenecję, która jest niesamowicie urokliwym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Znakomite są także miejscowości zlokalizowane w regionie Toskania. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, lecz również warta uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednakże jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Generalnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie interesujące miejsca. To pokazuje potęgę tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z niecierpliwością czeka na tenże wspaniały czas którym jest urlop. Po wielu miesiącach wytężonej pracy w końcu nadchodzi ta chwila gdy możemy wraz z przyjaciółmi wyjechać na wspólny odpoczynek. Teraz opcji w tym zakresie posiadamy tak dużo, że trudno bywa zdecydować się. Dobrze jest zaznajomić się szczegółowo z ofertami różnych biur podróży, które mają często do zaoferowanie wiele fantastycznych lokalizacji w dobrej cenie.
Jeśli jedynie mamy tego rodzaju możliwość i chcemy nieco zaoszczędzić, dobrze jest wybrać czas na odpoczynek w mniej popularnym okresie. Oprócz tego, że ceny wtedy są znacznie niższe, to liczba wczasowiczów w najbardziej popularnych kurortach jest również mniej frustrująca. Wybierając cel naszego wyjazdu weźmy pod uwagę także aby oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się plaża lub dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, w którym można połączyć ze sobą świetną temperaturę oraz interesujące zabytki do obejrzenia jest na pewno Grecja. Stolica tego kraju, a więc Ateny, jest wręcz przesiąknięta istotną historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na wyjazd do Grecji możemy być pewnym, że nie dopadnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zaskoczą nas kolejnymi niesamowitymi budowlami oraz opowieściami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to taki kraj, który według wielu ludzi może być uważany za niemalże raj. W końcu to wspaniałe państwo, gdzie ciągle świeci słońce, zarobki są godne, a do tego cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, że Australia jest takim miejscem, do którego chce wybrać się naprawdę wielu ludzi. Jeżeli należysz do tego grona, musisz przede wszystkim wiedzieć, że wypad do Australii to bardzo duży wydatek. To w końcu kraj zlokalizowany na samym końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednakże jeśli naprawdę się postaramy, zapewne uda nam się zwiedzić Australię. Trzeba najzwyczajniej ustalić sobie cel!
A trzeba otwarcie napisać, że Australia ma do zaoferowania dla podróżnych dużo atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest umieszczane na pierwszych miejscach, jeśli pod uwagę się weźmie satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje dużo zabytków, na przykład słynną Operę, lecz także dużo innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka zbyt wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że zdecydowana większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – choć jest także duże miasto Perth, które jest położone na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, który oferuje nam bardzo wiele niesamowitych widoków oraz Odkryjmy wschodnią część Europy!
Europa to niezwykłe miejsce. Przecież na tej małej powierzchni mieści się dobre kilkadziesiąt krajów. A każdy z krajów choćby odrobinę się różni od siebie. I dlatego właśnie Europa to w dalszym ciągu najwspanialszy i najbogatszy kontynent. Najbliższe lata pokażą czy Europejczycy zdołają pokonać wszelkie problemy, takie jak np. bezrobocie wśród zwłaszcza młodych bądź przeniesienie produkcji do Chin. Warto jednakże również spojrzeć na taką część Europy, która jest jakby zapomniana. Mowa w tym momencie o takich państwach, które są zlokalizowane na wschód od naszego kraju. Np. Białoruś, a więc jedyny kraj w Europie rządzony przez dyktatora.
Chociaż na Białorusi nie ma wielu wielkich miast – wyjątek to między innymi Mińsk, zatem stolica kraju, to jednakże nie jest to wadą. Najpotężniejszym atutem Białorusi jest oryginalność, swojego rodzaju dziewiczość. Wystarczy porównać Polskę z Białorusią – choć niestety ciągle daleko Polakom do poziomu życia w Skandynawii, to jednakże widać gigantyczną różnicą między Polską, a Białorusią – trzeba dodać, iż w 1990 roku, a więc wtedy kiedy rozwalał się poprzedni ustrój, Białoruś to było bogatsze państwo, aniżeli Polska. To pokazuje wielki minus takich krajów jak Białoruś, lecz także chociażby Mołdawia. Jednakże to nie zmienia faktu, iż warto odkrywać wschodnią Europę.

1. Czytaj dalej

2. Przejdź dalej

3. Zobacz więcej

4. Kliknij tutaj

5. Kliknij

Categories: Turystyka

Comments are closed.