Zintegrowana metoda zwalczania pluskiew

Zintegrowana metoda zwalczania pluskiew

Niestety pluskwy są częstym problemem w naszych domach. Obserwujemy ich powrót już od jakiegoś czasu. Ich angielska nazwa – bed bug, idealnie oddaje ich zwyczaje. Znajdziemy je bowiem bardzo często właśnie w łóżkach, przede wszystkim materacach, ale też stelażach łóżek, listwach przypodłogowych, różnego rodzaju szczelinach czy meblach tapicerowanych (przede wszystkim na przeszyciach, łączeniach materiału, fałdach, rowkach itp.). To uporczywy współlokator, ponieważ żywi się ludzką krwią przez co po nocy mieszkańcy obserwują na ciele czerwone miejsca po ugryzieniach.

pluskwy w łóżku

Pluskwy w materacu – zdjęcie własne.

Zwyczaje i życie pluskwy domowej to temat na oddzielny artykuł, teraz chcemy skupić się na stosowanej przez nas metodzie ich zwalczania, która bardzo dobrze sprawdza się w mieszkaniach
i jest bezpieczna. Jest to tak zwana metoda zintegrowana, która stanowi połączenie dwóch sposobów walki z tymi owadami: oprysku preparatem biobójczym i parowania gorącą parą wodną.

Oprysk:

Jest to pierwsza i podstawowa metoda naszej pracy. Stosujemy w niej preparaty chemiczne skuteczne w zwalczaniu pluskiew i dopuszczone do użytku w pomieszczeniach mieszkalnych przez  Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Oprysk chemiczny jest wykonywany wszędzie tam gdzie jest to możliwe i bezpieczne dla mieszkańców. Jest to zarówno oprysk szczegółowy (różnego rodzaju zakamarki, listwy, szczeliny itp.) jak i ogólny (listwy przypodłogowe, twarde meble – szczególnie ich spodnia strona, czasami ściany i podłogi, a także inne niechłonne powierzchnie). Dzięki temu jeśli pluskwy będą się pojawiać poza materacem i meblami tapicerowanymi to zostaną zlikwidowane w kontakcie z produktem biobójczym.

Parowanie gorącą parą wodną:

Gorąca para wodna doskonale się sprawdza w materacach i meblach tapicerowanych. Po zastosowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa, które minimalizują ilość wilgoci, która trafia do materaca/mebla mamy pewność, że wysoka temperatura skutecznie wybija wszystkie stadia rozwoju pluskiew – od jaj przez nimfy (postać młoda) po imago (osobnik dorosły, dojrzały płciowo). Pluskwy giną już w temperaturach powyżej 50 st. Celsjusza więc para wodna, która ma ponad 100 st. Celsjusza jest dla nich całkowicie zabójcza. W naszej pracy zawsze staramy się podgrzać materac przy pomocy pary wodnej a nie go zmoczyć, ponieważ to co zabija pluskwy to sama temperatura, a nie woda czy wilgoć. W ciągu kilkunastu minut po naszym zabiegu materac/mebel jest suchy i gotowy do użytku, toteż nie ma ryzyka, że wilgoć spowoduje jego zniszczenie lub uszkodzenie.

 

Połączenie tych dwóch metod doskonale się sprawdza i gwarantuje bardzo wysoką skuteczność realizowanych przez nas zabiegów. Każdy element pracy przy odpluskwianiu realizujemy z najwyższą dokładnością i starannością, ponieważ wiemy, że chcą Państwo uporać się z pluskwami szybko i skutecznie. Zapraszamy serdecznie do współpracy!

Obszar naszego działania to dzielnice Warszawy:
Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Wola, Włochy, Żoliborz,
a także wszystkie okoliczne miejscowości, m. in:
Piaseczno, Łomianki, Konstancin Jeziorna, Pruszków, Marki, Wołomin, Zielonka, Ząbki, Izabelin, Józefów, Raszyn, Piastów i inne.

Zadzwoń już dzisiaj i pozbądź się szkodników ze swojego otoczenia!

Siedziba główna:

Purity:Pests ul. Sarmacka 16/116
02-972 Warszawa, woj. mazowieckie

Michał Żołądkowski
Telefon: +48 660 750 341

E-mail: biuro@puritypests.pl
E-mail: michal.zoladkowski@puritypests.pl

Regulamin strony | Polityka prywatności

Potrzebujesz pomocy ze szkodnikami?

Jesteśmy do Państwa dyspozycj:

  • 9:00 - 18:00   Poniedziałek
  • 9:00 - 18:00   Wtorek
  • 9:00 - 18:00   Środa
  • 9:00 - 18:00   Czwartek
  • 9:00 - 18:00   Piątek

Vector Illustration by www.Vecteezy.com

Back to Top