Zabezpiecz swoją restaurację od pierwszego dnia

Zabezpiecz swoją restaurację od pierwszego dnia

Ten wpis jest skierowany do wszystkich przedsiębiorców działających w branży spożywczej. Niezależnie czy mamy ma myśli restaurację, bar, sklep spożywczy, hurtownię, hotel czy inny rodzaj biznesu, jeśli ma on związek z żywnością – tyczą się go te same zasady.

Nie chcemy tym wpisem odnosić się do polskiego prawa czy norm systemu HACCP. Na to będzie miejsce w kolejnych wpisach. Tutaj chcemy powiedzieć kilka słów z punktu widzenia czystego, zdrowego rozsądku i udowodnić, że działania DDD w pierwszych dniach istnienia firmy wcale nie są kosztowne, a mogą bardzo pomóc. Doskonale rozumiemy, że każdy właściciel nowopowstałej restauracji czy pensjonatu liczy się z każdą złotówką i stara się zminimalizować wydatki, które z jego perspektywy wydają się zbędne. Do takich „zbędnych wydatków” niestety bardzo często zaliczane są dezynsekcja i deratyzacja. Nie sposób zliczyć jak wiele razy słyszeliśmy podobne słowa: „nie jestem zainteresowany współpracą, nie mamy takich problemów”.

Nasza odpowiedź? To wspaniale, oby taki stan utrzymał się jak najdłużej! Ale są Państwo w „grupie podwyższonego ryzyka”. Wszędzie tam gdzie jest przetwarzana żywność i gdzie są dogodne warunki (w miarę ciepło i sucho, dużo jedzenia, zakamarki, dostęp do „świeżego towaru”) jest niestety duże prawdopodobieństwo, że prędzej czy później pojawią się szkodniki – insekty i gryzonie. Ale nikt nie chce walczyć z problemem, którego nie widać, jak zatem rozwiązać tę kwestię? Rekomendujemy przygotowanie przynajmniej minimalnego zabezpieczenia Państwa obiektu. W celu takiego zabezpieczenia stosujemy stacje deratyzacyjne i dezynsekcyjne. Ich stała obecność w Państwa obiekcie i regularny monitoring pozwolą bardzo szybko wychwycić obecność szkodników, praktycznie od razu jak tylko się pojawią. Wynika to z tego,  że substancje chemiczne, w które wyposażone są wspomniane stacje działają jak atraktanty, czyli ściągają szkodniki do siebie. Stąd możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że brak śladów szkodników w stacjach oznacza brak szkodników na obiekcie. Jednak ważny jest monitoring, ponieważ szkodniki mogą pojawić się dosłownie z dnia na dzień, a ich początkowa obecność, gdy są małoliczebne może nie rzucać się w oczy. W takiej sytuacji stacje szybko dadzą wgląd w sytuację i w razie potrzeby będzie można szybko podjąć działania zaradcze.

Teraz dwie najważniejsze dla przedsiębiorców kwestie, czyli co to daje i ile kosztuje:

Co to daje:

  • Szybkie wykrycie gryzoni w Państwa obiekcie pozwala podjąć działania zaradcze bez zbędnej zwłoki – oznacza to, że walka ze szkodnikami będzie krótsza i tańsza.
  • Stacje oprócz samego sygnalizowania szkodników także biorą istotny udział w ich likwidacji, toteż już na starcie mamy ułatwione zadanie.
  • Nie mniej istotne jest też poczucie bezpieczeństwa i panowania nad sytuacją – wiedzą Państwo, że szkodniki nie zagrażają Państwa biznesowi, a jeśli zaczną – na to krótko.

Ile to kosztuje: na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W niektórych przypadkach możemy nawet mówić o kwotach poniżej 200 zł! Zawsze dążymy do tego, żeby nie obciążać świeżo upieczonego przedsiębiorcy niepotrzebnymi wydatkami.

Mamy nadzieję, że ten wpis upewnił Państwa, że stosowanie usług DDD już od początku istnienia firmy jest zasadne i przede wszystkim korzystne dla Państwa jako właścicieli. Pozostaje nam zaprosić Państwa do współpracy 🙂

Obszar naszego działania to dzielnice Warszawy:
Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Wola, Włochy, Żoliborz,
a także wszystkie okoliczne miejscowości, m. in:
Piaseczno, Łomianki, Konstancin Jeziorna, Pruszków, Marki, Wołomin, Zielonka, Ząbki, Izabelin, Józefów, Raszyn, Piastów i inne.

Zadzwoń już dzisiaj i pozbądź się szkodników ze swojego otoczenia!

Siedziba główna:

Purity:Pests ul. Sarmacka 16/116
02-972 Warszawa, woj. mazowieckie

Michał Żołądkowski
Telefon: +48 660 750 341

E-mail: biuro@puritypests.pl
E-mail: michal.zoladkowski@puritypests.pl
E-mail: polska@puritypests.pl

Regulamin strony | Polityka prywatności

Potrzebujesz pomocy ze szkodnikami?

Jesteśmy do Państwa dyspozycj:

  • 9:00 - 18:00   Poniedziałek
  • 9:00 - 18:00   Wtorek
  • 9:00 - 18:00   Środa
  • 9:00 - 18:00   Czwartek
  • 9:00 - 18:00   Piątek

Vector Illustration by www.Vecteezy.com

Back to Top