Stacje deratyzacyjne czy zwykłe tacki?

Stacje deratyzacyjne czy zwykłe tacki?

Nadal ta kwestia jest obecna w branży i budzi emocje. Dzisiaj rozprawimy się z tym dylematem. Omówimy sobie zarówno stacje deratyzacyjne jak i zwykłe tacki nadal wykorzystywane w deratyzacji. Które narzędzie jest lepsze i skuteczniejsze w zwalczaniu gryzoni?

Tak jak wyjaśnialiśmy na przykład w tym wpisie obecnie deratyzację powinno się przeprowadzać z użyciem stacji deratyzacyjnych, zwanych również karmnikami deratyzacyjnymi. Jednak nadal wchodząc do piwnic, szczególnie starszych budynków można zauważyć leżące na ziemi tacki z rozsypanym granulatem lub inną trucizną na gryzonie. Czy tak to powinno wyglądać? Odpowiadamy, że nie. Powodów jest kilka.

Dlaczego karmnik deratyzacyjny jest lepszy?

Odpowiedź jest krótka: jest skuteczniejszy i bezpieczniejszy dla ludzi. Omówmy obie kwestie. Wyższa skuteczność stacji deratyzacyjnej w stosunku do zwykłej tacki polega na tym, że trutka w stacji jest zamknięta i w dużej mierze odcięta od wpływu otoczenia zewnętrznego. Oznacza to, że na taką trutkę nie pada deszcz, nie osiada pył czy kurz. Zachowuje zatem znacznie dłużej swoją świeżość. Druga sprawa to, że taką trutkę trudniej jest zabrać z karmnika, jest zatem większa szansa, że pozostanie ona nienaruszona przez mieszkańców.

deratyzacja - karmnik

A bezpieczeństwo? Stacje w większości są zamykane na klucz, lub otwierane przy użyciu konkretnej kombinacji ruchów, dzięki czemu osoby postronne mają znacznie utrudniony dostęp do rodentycydów. Nie ma zatem ryzyka, że trutka (często w jaskrawych kolorach!) spodoba się małemu dziecku, które – oczekując aż rodzice skończą poszukiwania słoików w piwnicy – uzna za dobry pomysł, żeby takiego rodentycydu spróbować.

Ostatnia zaleta to po prostu estetyka. Stacje są wykonane z czarnego, wytrzymałego plastiku dzięki czemu po prostu nie szpecą budynku. A trutka leżąca luzem na podłodze niestety nie wygląda dobrze.

 

Czy tacki należy zupełnie odrzucić?

W żadnym razie! Sami często z nich korzystamy i robimy to bardzo chętnie! Tacki mogą być użytecznym narzędziem, ale po spełnieniu kilku warunków.

tacka do deratyzacji

Tacki możemy wykorzystywać tam, gdzie nie mają dostępu osoby trzecie. Chodzi o zamknięte na klucz pomieszczenia, takie jak węzły CO, hydrofornie czy wloty gazu. Ponieważ nie ma ryzyka, że ktoś taką trutkę zabierze lub spróbuje – nie ma konieczności, żeby była ona w stacji deratyzacyjnej. W węzłach też tę trutkę należy często uzupełniać, toteż nie ma ryzyka, że trutka straci swoją przydatność.

Po drugie tacki doskonale sprawdzają się jako poidła dla gryzoni. Jest to alternatywny sposób trucia – przy użyciu płynnego rodentycydu. Czasami jest to jedyna skuteczna metoda zwalczania szczurów i myszy.

Na koniec jedna, dosyć istotna uwaga. Wszyscy producenci rodentycydów umieszczają na opakowaniach swoich produktów bardzo wyraźną informację, że trucizna powinna być stosowana wyłącznie w zamykanych stacjach deratyzacyjnych. Dlatego, już podsumowując, zdecydowanie rekomendujemy Państwu wykorzystanie stacji deratyzacyjnych. Nawet jeśli gryzoni jeszcze nie ma 🙂 Mówimy o tym w poprzednim wpisie.

Obszar naszego działania to dzielnice Warszawy:
Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Wola, Włochy, Żoliborz,
a także wszystkie okoliczne miejscowości, m. in:
Piaseczno, Łomianki, Konstancin Jeziorna, Pruszków, Marki, Wołomin, Zielonka, Ząbki, Izabelin, Józefów, Raszyn, Piastów i inne.

Zadzwoń już dzisiaj i pozbądź się szkodników ze swojego otoczenia!

Siedziba główna:

Purity:Pests ul. Sarmacka 16/116
02-972 Warszawa, woj. mazowieckie

Michał Żołądkowski
Telefon: +48 660 750 341

E-mail: biuro@puritypests.pl
E-mail: michal.zoladkowski@puritypests.pl

Regulamin strony | Polityka prywatności

Potrzebujesz pomocy ze szkodnikami?

Jesteśmy do Państwa dyspozycj:

  • 9:00 - 18:00   Poniedziałek
  • 9:00 - 18:00   Wtorek
  • 9:00 - 18:00   Środa
  • 9:00 - 18:00   Czwartek
  • 9:00 - 18:00   Piątek

Vector Illustration by www.Vecteezy.com

Back to Top