Pułapka na myszy z 1590 roku

Pułapka na myszy z 1590 roku

Sprawdzona konstrukcja sprzed lat

Dzisiaj ciekawostka sprzed ponad 400 lat. Okazuje się, że już wtedy powstała zmyślna i co ważne skuteczna pułapka na myszy! Konstrukcja jest dosyć prosta. Wszystko można obejrzeć na filmie, który zamieszczam poniżej:

Shawn Woods, bo tak nazywa się profil autora materiału przygotował własną wersję pułapki, na podstawie instrukcji pochodzącej z 1590 roku. Okazało się, że konstrukcja jest dość prosta, ale przede wszystkim – po latach nadal dobrze się sprawdza. Osobom wrażliwszym radzimy przerwać oglądanie na 2:45. Później mamy rejestrację obrazu z garażu, gdzie pułapka pokazuje swoją skuteczność. Rozumiemy, że nie każdy może chcieć to oglądać.

Autor wyjaśnił, że w środku umieścił przynętę, która na tyle ściągnęła uwagę myszek, że kolejnym nie przeszkadzało to, że obok już kilka się złapało. Można podejrzewać, że ponieważ głowa pozostawała niewidoczna, to pozostałe myszy nie miały specjalnych podejrzeń co się stało. Nie bez znaczenia jest też fakt, że myszy należą raczej do mało ostrożnych i inteligentnych stworzeń. Prawdopodobnie w przypadku szczurów już ta skuteczność nie byłaby tak spektakularna.

Pułapka domowej roboty

Całość należy potraktować w kategorii ciekawostki. Niemniej jeśli ktoś z Państwa ma żyłkę majsterkowicza, to stosunkowo prosto i niewielkim kosztem można przygotować taką pułapkę we własnym zakresie. Na YouTube znaleźć można także wiele innych przykładów skutecznych pułapek własnej roboty. Co ciekawe znajdą się też pułapki żywołowne, które nie wyrządzą myszkom żadnych szkód.

mysz, deratyzacja

Dla osób chcących spróbować swoich sił w zwalczaniu myszy, krótka porada – jako przynęta dobrze sprawdzą się: masło orzechowe, czekolada, kiełbasa, ser, kabanosy. Takie produkty wydzielają zapach, który przyciąga szkodniki. Można je też wykorzystać jako uzupełnienie tradycyjnej trutki.

Jeśli natomiast będą Państwo chcieli po prostu dokładnie zabezpieczyć swój garaż lub piwnicę, tak aby problem z myszkami po prostu nie zaistniał, warto przeczytać ten wpis. Omawiamy w nim zagadnienie gryzonioszczelności obiektu, tak aby właśnie przedostawanie się do budynku było niemożliwe lub przynajmniej bardzo utrudnione.

Obszar naszego działania to dzielnice Warszawy:
Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Wola, Włochy, Żoliborz,
a także wszystkie okoliczne miejscowości, m. in:
Piaseczno, Łomianki, Konstancin Jeziorna, Pruszków, Marki, Wołomin, Zielonka, Ząbki, Izabelin, Józefów, Raszyn, Piastów i inne.

Zadzwoń już dzisiaj i pozbądź się szkodników ze swojego otoczenia!

Siedziba główna:

Purity:Pests ul. Sarmacka 16/116
02-972 Warszawa, woj. mazowieckie

Michał Żołądkowski
Telefon: +48 660 750 341

E-mail: biuro@puritypests.pl
E-mail: michal.zoladkowski@puritypests.pl

Regulamin strony | Polityka prywatności

Potrzebujesz pomocy ze szkodnikami?

Jesteśmy do Państwa dyspozycj:

  • 9:00 - 18:00   Poniedziałek
  • 9:00 - 18:00   Wtorek
  • 9:00 - 18:00   Środa
  • 9:00 - 18:00   Czwartek
  • 9:00 - 18:00   Piątek

Vector Illustration by www.Vecteezy.com

Back to Top