Pułapka na myszy z 1590 roku
Pułapka na myszy z 1590 roku
3 stycznia 2018Sprawdzona konstrukcja sprzed lat
Dzisiaj ciekawostka sprzed ponad 400 lat. Okazuje się, że już wtedy powstała zmyślna i co ważne skuteczna pułapka na myszy! Konstrukcja jest dosyć prosta. Wszystko można obejrzeć na filmie, który zamieszczam poniżej:
Shawn Woods, bo tak nazywa się profil autora materiału przygotował własną wersję pułapki, na podstawie instrukcji pochodzącej z 1590 roku. Okazało się, że konstrukcja jest dość prosta, ale przede wszystkim – po latach nadal dobrze się sprawdza. Osobom wrażliwszym radzimy przerwać oglądanie na 2:45. Później mamy rejestrację obrazu z garażu, gdzie pułapka pokazuje swoją skuteczność. Rozumiemy, że nie każdy może chcieć to oglądać.
Autor wyjaśnił, że w środku umieścił przynętę, która na tyle ściągnęła uwagę myszek, że kolejnym nie przeszkadzało to, że obok już kilka się złapało. Można podejrzewać, że ponieważ głowa pozostawała niewidoczna, to pozostałe myszy nie miały specjalnych podejrzeń co się stało. Nie bez znaczenia jest też fakt, że myszy należą raczej do mało ostrożnych i inteligentnych stworzeń. Prawdopodobnie w przypadku szczurów już ta skuteczność nie byłaby tak spektakularna.
Pułapka domowej roboty
Całość należy potraktować w kategorii ciekawostki. Niemniej jeśli ktoś z Państwa ma żyłkę majsterkowicza, to stosunkowo prosto i niewielkim kosztem można przygotować taką pułapkę we własnym zakresie. Na YouTube znaleźć można także wiele innych przykładów skutecznych pułapek własnej roboty. Co ciekawe znajdą się też pułapki żywołowne, które nie wyrządzą myszkom żadnych szkód.
Dla osób chcących spróbować swoich sił w zwalczaniu myszy, krótka porada – jako przynęta dobrze sprawdzą się: masło orzechowe, czekolada, kiełbasa, ser, kabanosy. Takie produkty wydzielają zapach, który przyciąga szkodniki. Można je też wykorzystać jako uzupełnienie tradycyjnej trutki.
Jeśli natomiast będą Państwo chcieli po prostu dokładnie zabezpieczyć swój garaż lub piwnicę, tak aby problem z myszkami po prostu nie zaistniał, warto przeczytać ten wpis. Omawiamy w nim zagadnienie gryzonioszczelności obiektu, tak aby właśnie przedostawanie się do budynku było niemożliwe lub przynajmniej bardzo utrudnione.