Pluskwy w samochodzie?!

Pluskwy w samochodzie?!

Niestety tak, pluskwy możemy spotkać także w samochodzie. A co najgorsze – w naszym. Jak może do tego dojść? Przytoczmy autentyczną historię sprzed kilku dni. Klienci wyjechali na wakacje swoim samochodem. Na wakacjach trafili na zapluskwiony hotel. Dzięki naszym radom udało im się nie przyprowadzić pluskiew do domu, ale klient znalazł w samochodzie kilka sztuk. Musiały w jakiś sposób albo przetransportować się na walizkach, albo wypaść z niedomkniętej walizki.

Co zrobić z tym fantem? Na szczęście nie jesteśmy bezradni i – tu dobra wiadomość – trzeba pamiętać, że pozbycie się pluskiew z samochodu (pod warunkiem, że nie hodujemy ich tam miesiącami) nie jest jakimś szczególnie trudnym zadaniem. na początek zobaczmy gdzie ich szukać. Pomarańczowe strzałki na zdjęciach poniżej wskazują elementy wnętrza, na które trzeba zwrócić uwagę.

pluskwy w samochodzie, odpluskwianie

Interesują nas wszystkie zakamarki, przede wszystkim w okolicach foteli i tylnej kanapy. Warto położyć przednie siedzenia i zobaczyć co się dzieje w szczelinie między oparciem a siedzeniem. Tam gdzie siedzenie łączy się z twardą podstawą dobrze jest poodginać materiał i popatrzeć czy nie ma tam gości.

Jeśli się uda zdecydowanie warto zajrzeć pod fotel. I nie zapominajmy o podłodze, szczególnie w okolicach foteli czy kanapy. Każdy element ruchomy, który znajdziemy warto odgiąć i rozejrzeć się pod spodem.

A co jeśli już znajdziemy pluskwę? Przystępujemy do działania dwutorowego. Ponieważ jest to samochód, którym podróżujemy, a zatem spędzamy w nim sporo czasu dobrze jest ograniczyć do minimum ilość wykorzystywanej chemii. A zatem:

1: robimy BARDZO DOKŁADNE odkurzanie wnętrza. Odkurzamy przy pomocy ręcznej ssawki, z odkurzaczem ustawionym na maksymalny ciąg. Większość odkurzaczy posiada bardzo użyteczną zwężkę, która pozwala wcisnąć końcówkę w różne szczeliny znacznie głębiej niż gdybyśmy się nią nie posługiwali. Jeśli Twój odkurzać posiada taką końcówkę – zdecydowanie z niej skorzystaj! Odkurz wszystko naprawdę tak dokładnie jak tylko Ci się uda. Nie zakładaj, że pluskwy “tu i tak nie ma”. Wystarczy, że będzie 1 larwa (która może mieć mniej niż 1 mm!!!) a będziesz miał problem miesiącami. Warto? Aha, nie zapomnij o bagażniku, szczególnie jeśli wiozłeś bagaże z podróży!

odpluskwianie samochodu

2: przeprowadzamy DELIKATNY oprysk. Kluczowe jest tu określenie “delikatny”. Musimy użyć preparatu po pierwsze dopuszczonego do użytku w mieszkaniach, a po drugie takiego, który po wyschnięciu nie pozostawia żadnych plam ani nieprzyjemnego zapachu. Preparatem, który spełnia te warunki jest na przykład Karakill Stop Owadom Domowym – pluskwy. Znajdziesz go w internecie i w wyspecjalizowanych sklepach DDD. Jedna butelka nie powinna kosztować więcej niż 30 zł. Wspomniany na wstępie klient przetestował dokładnie ten preparat i był bardzo zadowolony z rezultatów. Jeśli będziesz mieć problem ze zdobyciem tegoż preparatu, możesz poszukać również Draker 10.2 – występuje w 0,5l spryskiwaczu. Również dobrze się sprawdzi.

Przez kolejne 2 tygodnie obserwuj samochód, zrób jeszcze jedno odkurzanie, patrz na swoje ciało i jego okolice np. gdy stoisz na światłach, czy przypadkiem nic nie wychodzi. Po odkurzaniu koniecznie pamiętaj, aby usunąć worek z odkurzacza. Samo urządzenie natomiast jest nadal 100% zdatne do dalszego użytku.

Od nas tyle i życzymy, żeby Wasze auta zawsze były wolne od pluskiew i innych robaczków 🙂

Obszar naszego działania to dzielnice Warszawy:
Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Wola, Włochy, Żoliborz,
a także wszystkie okoliczne miejscowości, m. in:
Piaseczno, Łomianki, Konstancin Jeziorna, Pruszków, Marki, Wołomin, Zielonka, Ząbki, Izabelin, Józefów, Raszyn, Piastów i inne.

Zadzwoń już dzisiaj i pozbądź się szkodników ze swojego otoczenia!

Siedziba główna:

Purity:Pests ul. Sarmacka 16/116
02-972 Warszawa, woj. mazowieckie

Michał Żołądkowski
Telefon: +48 660 750 341

E-mail: biuro@puritypests.pl
E-mail: michal.zoladkowski@puritypests.pl

Regulamin strony | Polityka prywatności

Potrzebujesz pomocy ze szkodnikami?

Jesteśmy do Państwa dyspozycj:

  • 9:00 - 18:00   Poniedziałek
  • 9:00 - 18:00   Wtorek
  • 9:00 - 18:00   Środa
  • 9:00 - 18:00   Czwartek
  • 9:00 - 18:00   Piątek

Vector Illustration by www.Vecteezy.com

Back to Top