Pluskwy w podróży – gdzie możesz je spotkać?

Pluskwy w podróży – gdzie możesz je spotkać?

Wakacje to czas urlopów i wypoczynku. Często decydujemy się wtedy na wyjazd – krajowy lub zagraniczny. Do luksusowego hotelu lub małego pensjonatu. Do rodziny lub turystycznie. Niezależnie od tego, gdzie i kiedy wyjeżdżasz ryzyko spotkania niechcianego towarzysza podróży w postaci pluskwy domowej jest niestety duże.

Pluskwy na świecie

To nie jest problem tylko Polski. Pluskwy można spotkać praktycznie na całym świecie. Od lat borykają się z nią Stany Zjednoczone i Kanada. Są w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii i wielu, naprawdę wielu innych państwach. I niestety – nie bardzo masz jak się przed spotkaniem z pluskwą uchronić. Możesz ją spotkać zarówno na kwaterze jak i w pięciogwiazdkowym hotelu.

Dlatego tak ważna jest świadomość zagrożenia i wiedza jak zminimalizować ryzyko przywiezienia pluskwy do domu. Przygotowaliśmy krótką infografikę, która pokazuje gdzie możesz natknąć się na pluskwy w trakcie podróżowania:

infografika pluskwy w podróżySamolot – tutaj ryzyko jest stosunkowo niewielkie. Niemniej nie oznacza to, że ryzyka nie ma wcale. Stosunkowo niedawno był przypadek pluskiew w samolocie linii British Airways.

Bus – ryzyko jest już nieco większe, wielokrotnie słyszeliśmy od klientów historie zetknięcia się z pluskwami w autobusie. Decydując się na tę formę transportu warto dokładnie obejrzeć siedzenie przed skorzystaniem z danego miejsca.

Pociąg – niestety w polskich pociągach pluskiew jest sporo, szczególnie w wagonach sypialnych. Ryzyko, że przyniesiemy do domu nieproszonego gościa po takiej podróży jest dość wysokie.

Hotel – liczba gwiazdek czy położenie nie ma znaczenia. W hotelach goście spędzają mało czasu, stąd dość rzadko zgłaszane są do obsługi hotelu przypadki pluskiew. Ciężko jest na pierwszy rzut oka je dostrzec, a pogryzienia często tłumaczymy sobie inną fauną. Dlatego zdarza się, że nawet w luksusowym hotelu są pluskwy, o których obsługa po prostu nie wie!

Łóżko – absolutnie najwyższy stopień zagrożenia. Ulubione miejsce bytowania pluskiew. Jeśli w twoim pokoju są pluskwy to najpewniej będą właśnie w łóżku.

Środki zaradcze

No dobrze, ale co zrobić, jeśli się okaże, że trafiliśmy nieszczęśliwie i zetknęliśmy się z pluskwami? Meldując się w hotelu, po wejściu do pokoju w pierwszej kolejności dokładnie obejrzyjmy łóżko. Warto zdjąć pościel, podnieść materac i z latarką (choćby taką z telefonu) dokładnie wszystko obejrzeć. Jak wyglądają ślady bytowania pluskiew wielokrotnie opisywaliśmy na blogu, warto też pooglądać zdjęcia. Jeśli znajdziemy takie ślady warto od razu udać się do obsługi hotelu i poprosić o przeniesienie do innego pokoju. Bagaże natomiast najlepiej trzymać w łazience. Jest to najbezpieczniejsze miejsce w pokoju hotelowym. Tu pluskiew prawie na pewno nie ma.

Po powrocie z podróży natomiast koniecznie wypierzmy wszystkie rzeczy w pralce, w temp. minimum 60 st. Torby i walizki warto spryskać preparatem, który można za niewielką kwotę kupić przez internet, na przykład Getox lub Karakill Stop Owadom Domowym Pluskwy. Koszt 0,5l takiego preparatu nie przekroczy 40 zł, a w zupełności wystarczy do spryskania wszystkiego co zabraliśmy ze sobą w podróż.

Udanych wakacji!

 

Obszar naszego działania to dzielnice Warszawy:
Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Wola, Włochy, Żoliborz,
a także wszystkie okoliczne miejscowości, m. in:
Piaseczno, Łomianki, Konstancin Jeziorna, Pruszków, Marki, Wołomin, Zielonka, Ząbki, Izabelin, Józefów, Raszyn, Piastów i inne.

Zadzwoń już dzisiaj i pozbądź się szkodników ze swojego otoczenia!

Siedziba główna:

Purity:Pests ul. Sarmacka 16/116
02-972 Warszawa, woj. mazowieckie

Michał Żołądkowski
Telefon: +48 660 750 341

E-mail: biuro@puritypests.pl
E-mail: michal.zoladkowski@puritypests.pl

Regulamin strony | Polityka prywatności

Potrzebujesz pomocy ze szkodnikami?

Jesteśmy do Państwa dyspozycj:

  • 9:00 - 18:00   Poniedziałek
  • 9:00 - 18:00   Wtorek
  • 9:00 - 18:00   Środa
  • 9:00 - 18:00   Czwartek
  • 9:00 - 18:00   Piątek

Vector Illustration by www.Vecteezy.com

Back to Top