UWAGA NA GAZOWANIE!

UWAGA NA GAZOWANIE!

Do napisania tego artykułu zainspirowali nas sami klienci. Co jest szokujące wręcz, w rozmowach z klientami często okazuje się, że niektóre – i powiedzmy to otwarcie – kompletnie nieprofesjonalne firmy, cały czas proponują klientom usługę gazowania (fumigacji) w walce z pluskwami.

STANOWCZO ODRADZAMY WYKORZYSTANIE TEJ METODY W WALCE Z PLUSKWAMI, PONIEWAŻ MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNA DLA PAŃSTWA ZDROWIA A NAWET ŻYCIA!

Zacznijmy od początku: gazowanie jest metodą wykorzystywaną w zwalczaniu szkodników, przede wszystkim szkodników drewna. W niektórych warunkach jest bardzo skuteczne i tego nie negujemy. Nie chcemy poprzez ten artykuł skrytykować fumigacji jako takiej, ponieważ są różnego rodzaju miejsca i warunki, w których dobrze się ona sprawdza, a fumiganty (może to być gaz lub dym) są skuteczne. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że ta metoda nie może być wykorzystywana w mieszkaniach prywatnych, czy jakichkolwiek obiektach, w którym przebywają ludzie! Wynika to z faktu, że środki chemiczne wykorzystywane do gazowania pluskiew zostały zakazane do dezynsekcji w pomieszczeniach mieszkalnych jeszcze w czerwcu 1996 roku przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (numer sprawy: IV-44134/2-96 szpitale w/g rozdzielnika). Chodzi przede wszystkim o środki zawierające dichlorfos (DDVP). Tego typu preparaty dawno temu były chętnie wykorzystywane do gazowania pluskiew ponieważ bezproblemowo przechodzą w gazowy stan skupienia i wykazują w nim dużą efektywność – łatwo i szybko wchłaniają się do organizmów żywych – także pluskiew. Są jednak niebezpieczne dla człowieka. Mogą doprowadzić do porażenia mięśni oddechowych, obrzęku płuc a w skrajnych przypadkach nawet do zatrzymania akcji serca. A zatem sprawa jest poważna.

Powiedzmy to dobitnie i uczciwie – profesjonalne firmy DDD od lat nie wykorzystują środków z DDVP w mieszkaniach prywatnych. Jeśli zetkną się Państwo z propozycją gazowania radzimy jak najszybciej zakończyć rozmowę i odwołać usługę, jeśli została zamówiona.

Jak się ustrzec przed gazowaniem, jeśli firma planuje je wykorzystać i chce ukryć ten fakt?

Często wystarczy poprosić o informację jaką metodą i jakim środkiem chemicznym będzie realizowana usługa. Brak chęci udzielenia tej informacji przez firmę to jedna z najważniejszych wskazówek, że taką firmę należy omijać. Możemy również zapytać czy jakąś przeszkodę stanowi fakt, że w mieszkaniu jest małe dziecko lub, że któryś z domowników ma chore górne drogi oddechowe. Często to wystarcza, żeby spłoszyć nieprofesjonalną firmę. Ostatnia kwestia, o którą warto zapytać to na jaki okres powinno się opuścić mieszkanie. Jeśli usłyszymy, że na minimum 8 godzin, a najlepiej na 2-3 dni to mamy prawie 100% pewności, że firma planuje gazowanie, ponieważ taki okres jest najbardziej ryzykowny, w tym czasie opary powstałe w trakcie gazowania są ciągle bardzo aktywne, a zatem jednocześnie groźne dla domowników.

Skąd firmy DDD mają środki chemiczne zawierające DDVP, skoro od lat nie powinno się ich stosować?

Niestety, ale najczęściej z zapasów sprzed lat. Trzeba też dodać, że w 1996 roku środki te nie zostały wycofane z rynku. Stało się to dopiero w 2012 roku, a zatem „profesjonaliści” mieli sporo czasu na zgromadzenie zapasów. Mamy zatem do czynienia z dodatkowym zagrożeniem, ponieważ nikt nie przeprowadza badań nad toksycznością środków biobójczych przeterminowanych ładnych kilka a nawet kilkanaście lat (tak, środki biobójcze także mają okres przydatności do użycia!).

Jak zatem walczyć z pluskwami?

Metod jest wiele, a pośród nich najskuteczniejsza jest zintegrowana. I właśnie taką metodą posługujemy się my w zabiegach odpluskwiania. Aby dowiedzieć się o niej nieco więcej zapraszamy do poprzedniego wpisu na naszym blogu!

Obszar naszego działania to dzielnice Warszawy:
Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Wola, Włochy, Żoliborz,
a także wszystkie okoliczne miejscowości, m. in:
Piaseczno, Łomianki, Konstancin Jeziorna, Pruszków, Marki, Wołomin, Zielonka, Ząbki, Izabelin, Józefów, Raszyn, Piastów i inne.

Zadzwoń już dzisiaj i pozbądź się szkodników ze swojego otoczenia!

Siedziba główna:

Purity:Pests ul. Sarmacka 16/116
02-972 Warszawa, woj. mazowieckie

Michał Żołądkowski
Telefon: +48 660 750 341

E-mail: biuro@puritypests.pl
E-mail: michal.zoladkowski@puritypests.pl
E-mail: polska@puritypests.pl

Regulamin strony | Polityka prywatności

Potrzebujesz pomocy ze szkodnikami?

Jesteśmy do Państwa dyspozycj:

  • 9:00 - 18:00   Poniedziałek
  • 9:00 - 18:00   Wtorek
  • 9:00 - 18:00   Środa
  • 9:00 - 18:00   Czwartek
  • 9:00 - 18:00   Piątek

Vector Illustration by www.Vecteezy.com

Back to Top