Jak pozbyć się komarów z ogrodu?

Jak pozbyć się komarów z ogrodu?

Komar to szczególnie uciążliwy szkodnik. Nie pozwala nam cieszyć się ze świeżego powietrza, rujnuje czas spędzony w ogrodzie, szczególnie po południu. Dlatego większość osób posiadających domy zastanawia się jak z nim walczyć i pozbyć się go z najbliższego otoczenia. I właśnie o tym dzisiaj porozmawiamy.

UTRUDNIJ ŻYCIE KOMAROM

Podstawowa sprawa przy zwalczaniu komarów to utrudnienie im życia, czyli eliminacja z terenu zewnętrznego czynników, które sprzyjają ich bytowaniu i rozmnażaniu. Najprościej byłoby napisać „wytnij wszystkie krzewy i drzewa”. To oczywiście niemożliwe, ale prawdą jest, że komary większość czasu spędzają właśnie na drzewach i krzewach.

komar odkomarzanie

Jeśli to możliwe spróbuj nieco rozluźnić zazielenienie na działce. Regularnie koś trawę i przycinaj drzewa i krzewy, które rozrastają się ponad Twoje oczekiwania. Kolejna kwestia to woda. Tak, komary rozmnażają się w wodzie, dlatego trzeba koniecznie im ją zabrać. Jeśli masz na działce oczko wodne to regularnie w sezonie aplikuj do niego tzw. larwicyd na komary, czyli preparat, który działa w wodzie i nie dopuszcza do rozwoju larw komarów. Jeśli w Twoim oczku wodnym są ryby upewnij się, że preparat, który kupujesz jest dla nich bezpieczny! Na rynku można znaleźć preparaty, które nie posiadają substancji aktywnej a jedynie bakterie, które uniemożliwiają komarom wzrost.

PUŁAPKI NA KOMARY?

Czy stosowanie pułapek na komary to dobry pomysł? Generalnie TAK, ale uważaj. Jeśli kupisz tradycyjną lampę owadobójczą, podobną do tych, które możesz zobaczyć w sklepach spożywczych to nie licz na spektakularny rezultat. Są one budowane tak, aby działać na wszystko co lata, komary w żadnym wypadku nie są dla tych lamp priorytetem. W efekcie sprawdzają się po prostu słabo.

Lepszym rozwiązaniem będzie pułapka stricte na komary. Idealnie jeśli będzie ona wydzielać także CO2, który jest jednym z podstawowych „przyciągaczy”komarów. Na YouTube znajdziesz instrukcję jak samodzielnie przygotować pułapkę na komary z wykorzystaniem butelki i drożdży. Ponieważ wydzielają one właśnie dwutlenek węgla dobrze się sprawdzą przy wyłapywaniu komarów.

ODKOMARZANIE

Oczywiście warto też zdecydować się na zabieg odkomarzania. Polega on na wykonaniu oprysku lub zamgławiania na wszystkich krzewach i drzewach na Twojej działce. Dzięki zastosowaniu specjalnego dodatku, zwanego adiuwantem, preparat nie zostanie zmyty wraz z pierwszym deszczem!

odkomarzanie w ogrodzie

Dokładnie wykonany zabieg odkomarzania potrafi przynieść ulgę od komarów na ładnych kilka tygodni, a zdarza się, że nawet na cały sezon. Oczywiście jeśli masz dom w lesie lub w lesistej okolicy należy liczyć się z tym, że zabieg będzie trzeba powtarzać częściej. Jeśli Twoja działka stanowi część zamkniętego osiedla, gdzie działki sąsiadów sąsiadują bezpośrednio z Twoją wtedy warto jest wykonać zabieg także na działkach sąsiednich, da to zdecydowanie lepszy rezultat. Niestety, komary są owadami mobilnymi i potrafią się przenosić nawet na odległości kilku kilometrów. Dlatego ich całkowite wyeliminowanie jest praktycznie niemożliwe, ale możemy podejmować bardzo konkretne działania aby ograniczyć ich liczebność i aktywność.

Połączenie wspomnianych wcześniej elementów sprawi, że przebywanie w ogrodzie znowu będzie dla Ciebie przyjemnością 🙂

 

Obszar naszego działania to dzielnice Warszawy:
Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Wola, Włochy, Żoliborz,
a także wszystkie okoliczne miejscowości, m. in:
Piaseczno, Łomianki, Konstancin Jeziorna, Pruszków, Marki, Wołomin, Zielonka, Ząbki, Izabelin, Józefów, Raszyn, Piastów i inne.

Zadzwoń już dzisiaj i pozbądź się szkodników ze swojego otoczenia!

Siedziba główna:

Purity:Pests ul. Kręta 2
05-270 Marki, woj. mazowieckie

Michał Żołądkowski
Telefon: +48 660 750 341

E-mail: biuro@puritypests.pl
E-mail: michal.zoladkowski@puritypests.pl

Regulamin strony | Polityka prywatności

Potrzebujesz pomocy ze szkodnikami?

Jesteśmy do Państwa dyspozycj:

  • 9:00 - 18:00   Poniedziałek
  • 9:00 - 18:00   Wtorek
  • 9:00 - 18:00   Środa
  • 9:00 - 18:00   Czwartek
  • 9:00 - 18:00   Piątek

Vector Illustration by www.Vecteezy.com

Back to Top