Dezynfekcja i dezodoryzacja

Przekonaj się o sile skutecznej dezynfekcji w Warszawie

Dezynfekcja to zabieg odkażania z bakterii, glonów, grzybów i innych mikroorganizmów. Jego istotą jest zapewnienie czystości mikrobiologicznej. Dezynfekujemy wodę, powietrze i różnego rodzaju powierzchnie. Wykorzystujemy metody dezynfekcji chemicznej i fizycznej. Dezynfekcji najczęściej podlegają powierzchnie, w których szczególnie ważna jest idealna czystość i/lub gdzie jest przechowywane jedzenie: gabinety lekarskie, szpitale, chłodnie, magazyny spożywcze itp.

Możemy wyszczególnić ponadto dezynfekcję samochodu oraz dezynfekcję mieszkania – najczęściej w wypadku zgonu. Wtedy kluczowe jest zapewnienie bezpieczeństwa innych osób poprzez właśnie całkowitą eliminację szkodliwych mikroorganizmów, które pojawiają się w takich okolicznościach.

Jakie wyróżniamy rodzaje dezynfekcji?

Dezynfekcja chemiczna – polega na rozprowadzeniu odpowiedniego środka chemicznego na dezynfekowanej powierzchni. Dobór tych środków jest zależny od wielu czynników: rodzaju powierzchni, rodzaju obiektu i wreszcie drobnoustrojów, które chcemy wyeliminować. Jest to usługa każdorazowo wyceniana indywidualnie. Dezynfekcja chemiczna jest często realizowana z wykorzystaniem zamgławiania, szczególnie w miejscach, które wymagają dokładnego rozpylenia substancji dezynfekującej po całym pomieszczeniu.

Dezynfekcja fizyczna – odbywa się z wykorzystaniem gorącej pary wodnej pod ciśnieniem. Jest to metoda przyjazna i bezpieczna dla środowiska. Gorąca para wodna sprawdza się w likwidacji pluskiew, roztoczy i większości bakterii. Ma też właściwości dezodorujące (likwidujące nieprzyjemne zapachy).

Oddzielną i bardzo skuteczną metodą dezynfekcji jest ozonowanie, czyli wykorzystywanie ozonu – związku tlenu O3. Ozon wykazuje właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze znacznie lepsze od na przykład chloru. Doskonale radzi sobie też z roztoczami czy nieprzyjemnymi zapachami – po zabiegu przez długi czas możesz cieszyć się świeżym, przyjemnie pachnącym pomieszczeniem. Ozonowanie wykorzystuje się przede wszystkim w pomieszczeniach i pojazdach, w których dezynfekcja chemiczna się nie sprawdzi lub nie jest możliwa. Ta metoda jest także wykorzystywana przy dezynfekcji klimatyzacji (zarówno samochodowej, jak i w budynkach). Ozonowanie to metoda w pełni bezpieczna dla różnego rodzaju powierzchni, żywności i wody. Jedynym produktem tej metody dezynfekcji jest tlen, toteż po wykonaniu zabiegu ozonowania nie ma potrzeby przeprowadzania żadnych dodatkowych czynności.

UWAGA! Stężenie ozonu produkowanego w trakcie ozonowania jest na tyle wysokie, że jest niebezpieczne dla człowieka (wywołuje bóle głowy i podrażnienia dróg oddechowych). Dlatego w trakcie ozonowania wszystkie osoby będące w pomieszczeniu muszą nosić maski gazowe!

Dezodoryzacja to pokrewny zabieg, którego celem jest neutralizacja nieprzyjemnych zapachów (odorów, skąd bierze się nazwa usługi). Naszym celem zawsze jest nie tylko wyeliminowanie samego zapachu, ale również jego źródła, którym nierzadko są grzyby, pleśń czy drobnoustroje.

  • Usuwamy zapachy:
  • dymu papierosowego,
  • potu,
  • stęchlizny,
  • zwierząt i inne.

Neutralizacja zapachu często odbywa się poprzez chemiczne unieszkodliwienie cząsteczek powodujących odór – wprowadzenie do powietrza substancji chemicznych, które łączą się z odorantami i je neutralizują.

Poszukują Państwo firmy, która zajmuje się dezynfekcją, ozonowaniem, dezodoryzacją w Warszawie i okolicach? Zapraszamy do współpracy! Wyeliminujemy Państwa problem skutecznie i na długo. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, a my zrealizujemy dla Państwa usługę dezynfekcji i zarekomendujemy najlepsze rozwiązanie.

zapach tytoniu

zapach zwierząt

zapach stęchlizny i inne

Obszar naszego działania to dzielnice Warszawy:
Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Wola, Włochy, Żoliborz,
a także wszystkie okoliczne miejscowości, m. in:
Piaseczno, Łomianki, Konstancin Jeziorna, Pruszków, Marki, Wołomin, Zielonka, Ząbki, Izabelin, Józefów, Raszyn, Piastów i inne.

Zadzwoń już dzisiaj i pozbądź się szkodników ze swojego otoczenia!

Siedziba główna:

Purity:Pests ul. Kręta 2
05-270 Marki, woj. mazowieckie

Michał Żołądkowski
Telefon: +48 660 750 341

E-mail: biuro@puritypests.pl
E-mail: michal.zoladkowski@puritypests.pl

Regulamin strony | Polityka prywatności

Potrzebujesz pomocy ze szkodnikami?

Jesteśmy do Państwa dyspozycj:

  • 9:00 - 18:00   Poniedziałek
  • 9:00 - 18:00   Wtorek
  • 9:00 - 18:00   Środa
  • 9:00 - 18:00   Czwartek
  • 9:00 - 18:00   Piątek

Vector Illustration by www.Vecteezy.com

Back to Top